Auto- en fietsvrij gebied Doetinchem Koningsdag 2025
Vanwege het feestelijke Koningsdagweekend zijn er in en rond het centrum van Doetinchem wegen afgesloten. Ook is er een auto- en fietsvrij gebied. In het auto- en fietsvrije gebied mogen geen auto’s en fietsen geparkeerd staan in de openbare ruimte. Zo houden we het evenement veilig en goed toegankelijk voor hulpdiensten.
Fietsvrij
Vanaf zaterdag 26 april, 2.00 uur, mag uw fiets niet in de openbare ruimte van het auto- en fietsvrije gebied staan. Buha haalt na 2.00 uur alle fietsen in het gebied weg en verplaatst ze naar een afzetting binnen de tijdelijke fietsenstalling aan De Bleek. Daar kunnen ze uiterlijk zondag 27 april worden opgehaald. Vanaf maandag 28 april zijn de fietsen op afspraak en op vertoon van een passende sleutel of een ander eigendomsbewijs op te halen bij de opslag van Buha (Havenstraat 80, Doetinchem). Een afspraak maakt u door te bellen naar (0314) 377 444.
Fietsen die, bijvoorbeeld na het verwijderen van een hangslot, niet meer op slot staan brengt Buha direct naar haar opslag aan de Havenstraat. Deze fietsen kunnen vanaf maandag 28 april op afspraak worden opgehaald op vertoon van een passende sleutel of eigendomsbewijs.
Autovrij
Eigen parkeerplaatsen en inpandige parkeergarages in het gebied zijn vanaf vrijdag 25 april, 22.00 uur, afgesloten. De gebruikers hebben een alternatieve parkeerplaats aangeboden gekregen. Op openbare parkeerplaatsen in het autovrije gebied mogen geen voertuigen staan vanaf het moment dat de afsluiting ingaat. Buha informeert deze week eigenaren door middel van flyers en persoonlijk contact. Eerder ontvingen zij al een brief of e-mail.
Voertuigen die niet op tijd zijn weggehaald, worden in opdracht van de gemeente Doetinchem weggesleept door de firma Rutjes. Als uw voertuig is weggesleept, belt u naar 06-53385920 een ophaalafspraak te maken. De kosten voor het wegslepen (circa €300,- excl. Btw) moet u aan de firma Rutjes betalen om het voertuig terug te krijgen.
De tijden waarop parkeerplaatsen zijn afgesloten zijn te vinden op de plattegrond met verkeersmaatregelen.